(ВИДЕО) ВЕЧЕРВА ВО 21 ЧАСОТ ПОЧНУВА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР НА ЕВРОВИЗИЈА, ГАРВАНЛИЕВ НАСТАПУВА 5-ТИ, МТВ ЌЕ ВРШИ ДИРЕКТЕН ПРЕНОС

Македонскиот претставник на годинашната Евровизија, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапува шести по ред, на првата полуфинална вечер.

Во конкуренција му се држави кои традиционално изминатите десет години се пласираат во финалето, така што, очекувањата се многу големи, откако синоќа веќе жирито ги даде своите гласови за нашиот изведувач, кои ќе бидат објавени доцна вечерва.

Гарванлиев во изјава за тв 24 од „Ахој” арената во Ротердам, Холандија, зборува за симболиката на својот настап.

Link with us
Game bài đổi thưởng