(ВИДЕО) ЗАЕВ: СЕ СЛУШНАВ ТЕЛЕФОНСКИ СО КАНЦЕЛАРОТ КУРЦ И МУ ИЗРАЗИВ СОЧУВСТВО ЗА ЖРТВИТЕ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

– Му се јавив на канцеларот Курц и му изразив сочувство и му понудив помош во овие тешки моменти за Австрија.

Премиерот Заев гостуваше во вестите на Сител.

– Нема потреба засега од полициски час но ако се појави потреба ќе прогласиме целосен карантин.

Линк до видео, овде.

sun win

sun win

tải sunwin apk sunwin sunwin

sun win

sun win