Виенскиот градоначалник: Пукано е во луѓето во баровите

Градоначалникот на Виена, Мајкл Лудвиг, по состанокот на кризниот штаб вечерва објави дека напаѓачите во центарот на Виена пукале кон луѓето кои седеле во кафулињата.

-Пукано е во луѓето во баровите, особено во оние кои седеле во бавчите – рече Лудвиг, изразувајќи запрепастеност од нападот.

Тој истакна дека постои тесна соработка меѓу полицијата и градските власти и организации со цел да се пронајдат напаѓачите, од кои еден е убиен.

sunwin

sunwin sunwin apk sunwin tài xỉu

sun win

sunwin club sunwin web sunwin web

sunwin tải sunwin apk tải sunwin