VIP POWER Афродизијак за Мажи и Жени

Додатокот од билки VIP Power е целосно природен производ кој помага да се прошират кардиоваскуларните садови во пенисот. Ефектите се брза ерекција и зголемување на чувствителноста кај пенисот. Кај жените, употребата на додаток ВИП го зголемува протокот на вагината, ја зголемува чувствителноста и го олеснува сексуалниот однос.

Додатокот од билки VIP Power е целосно природен производ кој помага да се прошират кардиоваскуларните садови во пенисот. Ефектите се брза ерекција и зголемување на чувствителноста кај пенисот. Кај жените, употребата на додаток ВИП го зголемува протокот на вагината, ја зголемува чувствителноста и го олеснува сексуалниот однос.

Epimedium
(Роговиден коза плевел)
Наводните здравствени и сексуални придобивки од плевел од роговидна коза датираат илјадници години. Афродизијачките квалитети на растението биле откриени кога еден кинески козар забележал зголемена сексуална активност меѓу своето стадо откако го изеле растението.
Активната состојка е икариин, екстракт од растение Epimedium, за кое се вели дека им користи на мажите кои имаат еректилна дисфункција. Икариин ја инхибира активноста на PDE5 inhibitor што го блокира проширувањето на артериите во пенисот. Ова им овозможува на крвта да ги наполни артериите и трите цилиндри во пенисот и да создаде ерекција.
Како работи Epimedium?
Епидемиум или плевел од роговидна коза, е лековита билка која се користи за лекување на сексуалните проблеми. Има други корисни карактеристики, но главната употреба на оваа билка е да се подобрат сексуалните перформанси. Оваа билка содржи одредени елементи кои го подобруваат протокот на крв што директно влијае на сексуалните перформанси, но исто така вклучува и фитоестрогени кои ја прават универзална и за мажите и за жените. Икариин е главната главен елемент во Епимедиум и влијае на човечкиот PDE5 inhibitor што ја блокира ерекцијата. Со блокирање на PDE5, мажите кои користат епидемиум добиваат висока ерекција што трае подолго! Исто така, жените доживуваат многу поголема сексуална желба.
Каде е пронајден Епимедиумот?
Оваа неверојатна билка може да се најде во Западна и Источна Азија, но разни хибриди може да се најдат насекаде во светот. Имајќи толку неверојатен ефект врз потрошувачите, не е ни чудо зошто хибридите се појавија и на другите континенти. Познато е дека за медитеранските области растат растенија со Епимедиум, но не толку како источна и западна Азија.
Кој може да има корист од тоа?
Употребата на Епимедиум е претежно поврзана со луѓе кои страдаат од еректилна дисфункција. Поради неговите неверојатни ефекти врз сексуалните перформанси кај мажите, многу додатоци се направени со употреба на главната состојка на Епимедиум – Икариин. Ова растение има и други придобивки и се користи за лекување или контрола на многу други здравствени проблеми и кај мажите и кај жените. Познато е дека го намалува високиот крвен притисок, ги третира симптомите поврзани со менопауза, остеопороза и замор. Тоа е здрава фабрика за сите, што обично не предизвикува сериозни несакани ефекти на потрошувачите.

Што треба да знаете пред да користите VIP-Power?
Ако земате лекови, консултирајте се со лекар. Кога земате додаток во исхраната, ВИП може да предизвика зајакнување на ефектите на лековите наречени нитрати и донатори на азотен оксид како амил нитрат. Овие состојки најчесто се наоѓаат во медицинските производи за ангина пекторис. Вртоглавица и главоболка може да се појават кај луѓе кои земаат алфа-блокатор за третман на крвен притисок и за оние со проблеми со простатата. Луѓето кои страдаат од хипертензија, дијабетес, онколошки заболувања со зголемен притисок на пулмоналната артерија треба да се консултираат со својот лекар пред да користат каков било вид додаток за подобрување на сексуалниот живот.

СОСТОЈКИ
Состојки во една доза од 9g.
Затегнат цвет, Мед, Полен, Меласа од црница, Брашно од соја, Emedium, Avena Sativa, Seratonija Silike ,Zingiber officinalis, Alpiniae officinarum, Цимет од кортекс,Lepidium Mayeni, Panax Quinquefolius ,Urtca Dioica, Елеутерококус, Гинко билоба, Видови Cucurbita,Cola Nut,Ванила Планифолија, Матичен млеч.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА
Се препорачува 1 кесичка од 9 грама земена со вода (200-250 мл).
Очекуваниот ефект се јавува 30-45 минути по употреба кај мажи. Ако е на гладно срце, ефектот може да се случи порано од одреденото време. Ако сте консумирале многу храна и алкохол, ефектот може да се одложи до 60 минути.

Кај жените, ефектот се јавува после 45 година до 60 минути, условите за полн стомак и алкохол важат и за жени.
Не се препорачува да се надмине дневната доза.

Ефект кај Мажите
Доведува до многу силна ерекција.
Го подобрува квантитетот и квалитетот на ејакулатот и бројот на сперматозоиди.
Има долготраен ефект.
Максимален сексуален апетит.
Ја зголемува плодноста.
Го подобрува квалитетот на спермата.
Ја продолжува ерекцијата.
Го подобрува квантитетот и квалитетот на ејакулацијата и бројот на сперматозоиди.

Ефект кај Жените
Овозможува поголемо задоволство и спокојство.
Го максимизира сексуалниот апетит.
Го намалува стравот и грижите.
Го намалува вишокот слуз.
Го зголемува нивото на естроген.
Го зголемува ослободувањето на естроген.
Навлажнувањето на вагината се забрзува.
Го зголемува женското либидо.

Link with us
Game bài đổi thưởng