ВМРО БЕЗ КОМПАС: МИЦКОВСКИ МУ ВРАЌА НА ЈАНША ЗА СЕТА ПОМОШ СО ИЗМИСЛИЦИ И ПОВИЦИ ЗА БОЈКОТ НА СЛОВЕНСКАТА ИНДУСТРИЈА ЗА ПИЛЕШКО МЕСО?!?!

Македонија увезува преку пилешко месо во висина од 50 милиони евра годишно од Словенија и тоа е една од индустриите кои се многу добро развиени во Словенија и се бренд во југоисточна Европа.

Од друга страна ние во Словенија извезувме вино во огромни количини како и други земјоделски производи.

Јавна тајна е дека премиерот на Словенија, Јанез Јанша е близок пријател на ВМРО ДПМНЕ и гледа да им помогне во секоја прилика. И што доби за возврат?

Вмро дпмне овие денови на големо се обидува да исценира бојкот на увозот на пилешко месо од Словенија под изговор дека било заболено со птичји грип?!?! Замислете, според ВМРОВЦИТЕ, Словенија ќе си дозволи да извезе заболено месо и да си го уништи својот познат бренд за квалитет во индустријата?!?! Членка на ЕУ, буквално економска велесила на балканот ќе си дозволи таква будалаштина според вмровците?!?!

Има ли компас во белата палата или веќе не знаат кај тераат во обид да упецаат каков таков политички поен па макар и на сметка на своите пријатели?!?!

sunwin web game bài sunwin sunwin tài xỉu

game bài sunwin game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

game bài sunwin sunwin web tải sunwin

game bài sunwin tải sunwin tải sunwin apk

sunwin club game bài sunwin sunwin club