ВМРО ЈА ЛАЖЕ ДОМАШНАТА И СВЕТСКА ЈАВНОСТ: ВМРО ГО ВРАТИ СТАРОТО ИМЕ И ВО КИСЕЛА ВОДА ОТКАКО МИЦКОВСКИ ДЕНЕСКА ИЗЈАВИ ДЕКА ЌЕ ГО ПОЧИТУВААТ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да го крши Уставот, следно во општина Кисела Вода, СДСМ нема да дозволи прекршување на законите

Наместо фокус на теми кои се во интерес на граѓаните на локални ниво, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да го крши Уставот.

После Штип и Аеродром, денеска истото се случува и во Кисела Вода.

Со непочитување на уставното име на државата во Општина Кисела Вода ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот Орце Ѓорѓиевски го прекршуваат Уставот на државата.

Свечените изјави каде намерно не е наведено уставното име се нелегитимни и истите не се потпишани од советниците од СДСМ и коалицијата кои ја напуштија седницата на Советот.

СДСМ и коалицијата нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го поништуваат Договорот од Преспа, да не втурнат во нови кавги со Грција и другите соседи, да не внесат во конфликт и внатрешна омраза и да поништат сѐ што постигнавме заедно во овие четири години.

tải sunwin tải sunwin sunwin club

tải sunwin game sunwin game sunwin

tải sunwin

sunwin

tải sunwin