ВМРО -НП се плаши дека ќе пропадне предлогот за една изборна единица- Подобро да прифатиме три, отколку да останат шест!

ВМРО-Народна партија ја поздравува иницијативата за отворање на дискусија околу промената на изборниот модел во „една изборна единица“, но како што се развива дебатата и правецот на дискусиите, се плашиме дека целата иницијатива набрзо ќе пропадне, се вели во партиското соопштение.

„Затоа ВМРО-Народна партија предлага да се побара компромис во предлогот на ДУИ и БЕСА за изборен модел кој опфаќа три изборни единици без долен праг. Длабоко сме уверени дека и ваквата промена е сепак подобра од моменталниот изборен модел и дава поголеми шанси на малите политички партии“, соопшти партијата на Љубчо Георгиевски.

sunwin apk sunwin web sunwin tài xỉu

sunwin sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất

sun win

tải sunwin

tải sunwin