Во големите поплави во Бразил загинаа повеќе од 90 лица

Бројот на жртвите од поплавите и одроните предизвикани од обилните дождови во североисточниот дел на Бразил се искачи на 91, а повеќе од 20 лица се уште се водат како исчезнати, соопштија синоќа локалните власти.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, стотици спасувачи се уште трагаат по 26 исчезнати лица.

sunwin web game bài sunwin sunwin tài xỉu

tải sunwin apk game bài sunwin sunwin club

sunwin

tải sunwin

game bài sunwin game bài sunwin sunwin web