ВО ЈАВНОСТА СЕ ПОЈАВИЈА НОВИ ЧУДНИ ДЕТАЛИ ЗА АЛАБАКОСКИ: БРАТ МУ РАБОТЕЛ ВО АГЕНЦИЈА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ, ДАЛИ Е ЗЛОУПОТРЕБЕН ОД НЕКОИ ТАЈНИ СЛУЖБИ?!

Многу чудни детали излегоа во јавноста денеска поврзани со Ламбе Алабакоски.

Имено неговиот брат веќе 30 години бил во македонското разузнавање и бил многу близок со озлогласениот Синиша Алексовски за кој се шпекулира дека е главен организатор на 27-ми април, тој беше шеф за национална безбедност во кабинетот на Ѓорѓе Иванов и ја менаџираше Агенцијата за Разузнавање која е македонската ЦИА и која е под надлежност на претседателот на државата. Тој сега се смета за некаква сива еминенција во македонското шпионско подземје и наводно има своја мрежа на шпиони и ботови на социјални мрежи со кои одработува за ВМРО ДПМНЕ.

Но има уште еден детал кој дополнително фрла сомнежи дека Алабакоски е злоуптребен од некои разузнавачки или пак политички центри на моќ кои имаат за цел да земјава ги влоши односите со Бугарија и да не влезе во ЕУ. Имено дознаваме дека Алабакоски неколку години се борел со проблеми од лична природа а поради кои не можел да работи и да гради кариера а имал голема потреба на дневна основа од пари за да ги задоволи своите здравствени проблеми за кои не сакаме да откриваме повеќе детали затоа што се сепак непотврдени шпекулации.

Дали некој кој знаел за овие негови лични проблеми го злоупотребил за да го направи делото?! Просто е неверојатно дека еден фамилијарен човек ќе ризикува да оди во затвор од нигде никаде и ќе го остави семејството без помош ако веќе немал големи проблеми лични и некој само го злоупотебил во маката и му го влошил и понатаму животот?!

Ќе откриеме понатаму кога ќе почне судскиот процес, а можеби и нема да дознаеме ако Алабакоски реши да молчи и да не ги открива другите детали за тоа кој го натерал да го стори ова непромислено дело кое ја запали јавноста денеска и за жал ја откри сета омраза кај дел од јавноста кон Бугарија.

Инаку интересно е како бил одбран лик кој е познат во јавноста со цел тој сега да стане некаков херој, ова потсетува на Бетмен Велит и како тој беше избран за симбол на отпорот против Заев, тоа сепак наликува на проектот од 27-ми април можно е сепак ВМРО ДПМНЕ некако да е вмешано во овој инцидент, чудно беше нивното денешно соопштение со кое Ламбе го прогласија за херој кој бил испровоциран од предавствата на СДСМ, нешто слично со нивната дефиниција за уставобранителите?!

Овој настан исто така коицидира со големиот митинг на ВМРО ДПМНЕ кој ќе се одржи за неколку дена а со кој треба да почне рушењето на власта?!

sunwin tài xỉu

tải sunwin

tải sunwin

sunwin

game bài sunwin tải sunwin game sunwin