Вселенскиот патријарх Вартоломеј на премиерот Ковачевски му ја честита новата функција

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски доби честитка од Вселенскиот патријарх Вартоломеј за новата функција и му посака успех. Во соопштението се вели:

– Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честитки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот македонски премиер Димитар Ковачевски. Неговата Сесветост на Ковачевски му посака плодотворна и успешна служба, стои во соопштението.

Ова е првпат вселенскиот патријарх да посака успешна работа на македонски премиер.

game bài sunwin sunwin apk sunwin.apk mới nhất

game sunwin

game bài sunwin sunwin web sunwin web

sunwin

tải sunwin