ЗАЕВ: ФФМ ЗЕМА ПАРИ ОД АГЕНЦИЈА ЗА СПОРТ И МЛАДИ И ЗАТОА ТРЕБА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО СОГЛАСНО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

– Во редовен контакт сме со кабинетот на Мицотакис и ќе се решат сите проблеми, и мене ме боли и пече што моравме да го промениме името но мораме да го почитуваме договорот од Преспа па така и ФФМ ќе мора да го промени името затоа што зема пари од Агенција за Спорт и Млади која е државна агенција.

Премиерот Заев во интервју за Телма.

Link with us
Game bài đổi thưởng