ЗАЕВ ГО ДЕМАНТИРА ВМРО ДПМНЕ: НЕМА ДА ИМА КРИЗЕН ДАНОК, ПРИХОДИТЕ ВО БУЏЕТОТ СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ЗА 200 МИЛИОНА ЕВРА ОВАА ГОДИНА, НЕМА ПОТРЕБА

– Нема да има нов кризен данок, нема потреба имаме зголемени приливи оваа година за разлика од лани во висина од 200 милиони евра само од царината, очекуваме тој тренд да се задржи и од другите даночни приливи со кои се полни буџетот, понатаму размислуваме за зголемување на данокот на имот за богатите но уште ги правиме анализите. Ќе се намалат даноците на приход на луѓето во ИТ индустријата.

Премиерот Заев ја демнатираше веста која ја објави ВМРО ДПМНЕ дека владата планира кризен данок.

Link with us
Game bài đổi thưởng