ЗАЕВ ЈА ПОФАЛИ НОВАТА ВЛАДА: БРАВО ЗА МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 18 000 ДЕНАРИ, ОВА Е ГОЛЕМ УСПЕХ!

МИНИМАЛНА ПЛАТА 18.000 денари.

Ова е доказ дека новата Влада е правична и одговорна, работи за интересите на граѓаните, за интересите на работниците. Сега заедно, и работниците и работодавачите ( приватен и јавен сектор) да си земат обврска да ја подигнат продуктивноста. Мораме сите повеќе да работиме ако сакаме повисоки примања и повисок економски стандард.
Честитки до Владата и Премиерот.
Ова е важна и значајна одлука.

Голема работа.
Браво ?

sunwin tài xỉu

game sunwin sunwin sunwin club

sunwin tải sunwin apk sunwin apk

sunwin

sunwin web sunwin game sunwin