Заев: Македонскиот фудбал оди на Европско, радувај се народе!

Премиерот Зоран Заев и честиташе на македонската фудбалска репрезентација за победата во мечот со Грузија, со која се пласираше на европско првенство.

„Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите херои. Гордоста и посветеноста победуваат, радувај се народе!“, напиша премиерот Заев на својот фејсбук-профил.

game sunwin tải sunwin sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin club tải sunwin

tải sunwin

game sunwin