ЗАЕВ: НЕ СЕ 50 ТУКУ СЕ 90 ИЛЈАДИ ДИВОГРАДБИ, МОРАМЕ ДА ИМ ГО РЕШИМЕ ПРОБЛЕМОТ НА ОВИЕ СЕМЕЈСТВА ПРИТОА ДА ГО СЛУШНЕМЕ И ГЛАСОТ НА ЈАВНОСТА

– Не се 50 туку се околу 90 илјади дивоградби и овие семејства мора да добијат решение не мое да ги срушиме овие куќи и да оставиме без кров на глава толку семејства, но во исто време мора да го слушнеме и гласот на јавноста, значи нема да се легализираат објекти во заштитени подрачја а онаму каде може да се легализираат викендици со 200% платени комуналии…

Премиерот Заев на денешниот прес по повод најавата за нови домашни и странски инвестиции во следниот период.

Link with us
Game bài đổi thưởng