Заев: СДСМ сака и знае да учи

Верувам дека успеавме во овие десетина дена да испратиме сериозни пораки, сега сме обединети и здружени во коалицијата, со партиите на Албанците и со граѓаните, изјави премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев.

-Граѓаните ќе го дадат правецот дали ќе одиме кон модерно Скопје или назад кон лагите и лошото управување со Скопје. Граѓаните знаат дека овие четири години ги слушаме, знаеме да се корегираме, да се вратиме два чекори назад, како на пример со Закон за прогресивно оданочување. Game change е можност да сме поодговорни – рече Заев на Канал 5.

Тој додаде дека СДСМ е партија која сака и знае да учи.

-Дека сакаме да учиме сме докажале многу пати до сега. Ние како политичари мораме постојано да учиме и да ги слушаме граѓаните. Ефикасноста на инситуциите е многу важна. Јас верувам дека сето ова поттикнува мобилизација, а прогресивниот дел од граѓаните, кое е мнозинство, ќе излезе на избори и ќе го трасира патот кон Европа – истакна Заев.

sun win

sun win

game bài sunwin sunwin apk sunwin.apk mới nhất

sunwin

sunwin