Заев: Северна Македонија ги заврши своите домашни задачи и е целосно подготвена да ги започне преговорите со Европската Унија

„Македонија е подготвена за ЕУ“ – вака оценува првиот човек на Владата, Зоран Заев. Оваа констатација ја сподели во пост на социјалната мрежа фејзбук.

„Северна Македонија се движи во вистинска насока, а партнерството со ЕУ е наша главна цел. Очекувам до крајот на словенечкото претседателство да се постигне напредок во евроинтеграцијата на државата.

Северна Македонија ги заврши своите домашни задачи и е целосно подготвена да ги започне преговорите со Европската Унија“-напиша Заев во постот на фејзбук.

tải sunwin

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất tải sunwin sunwin apk

game bài sunwin

tải sunwin tải sunwin sunwin