Заев: Шилегов е нашиот фаворит за градоначелник на Скопје

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција уште еднаш потврди дека Шилегов е фаворит на СДСМ за претстојните локални избори.

-Јас сум претседател на СДСМ и им давам поддршка на кандидатите за градоначалници бидејќи тие посветено работата изминативе години. Ќе се слушнат и мислењата на граѓаните. Ја верувам дека Шилегов има изградено висок рејтинг бидејќи во време на пандемија и во време на референдум се работеше. Локалните избори се избори на личност. И тој е добра спојка за сите коалициони партнери, кажа Заев.

Link with us
Game bài đổi thưởng