ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена

АКТЕРОТ ШОН ПЕН Е НА ПРВАТА БОРБЕНА ЛИНИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ СНИМА ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА РУСКАТА ИНВАЗИЈА

Sean Penn is on the ground in Ukraine filming a documentary about Russia’s invasion, Vice Studios confirmed. The Oscar-winning actor appeared at a press briefing Thursday in the Ukraine capital of Kyiv listening to government officials speak about the crisis.

The doc is a Vice Studios production in association with Vice World News and Endeavor Content.

Penn last visited Ukraine in November 2021 and started preparing for his documentary by visiting with the country’s military. Photos of Penn’s November trip were released at the time by the Ukrainian Joint Forces Operation Press Service.

“Penn has visited the Office of the President and spoken with deputy prime minister Iryna Vereshchuk, as well as local journalists and members of the Ukrainian military” since arriving in Ukraine this week, wrote Newsweek. The Office of the President issued a statement through the Ukrainian embassy praising the Oscar-winning actor and filmmaker.

“The director specially came to Kyiv to record all the events that are currently happening in Ukraine and to tell the world the truth about Russia’s invasion of our country,” the statement’s translation reads. ‘Sean Penn is among those who support Ukraine in Ukraine today. Our country is grateful to him for such a show of courage and honesty.”

loading...

go88 earn

https://tai.sunwin.gg/