(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

АМЕРИКАНЦИТЕ ПРВИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОРОНА: ВО САД СЛЕТА ПРВИОТ АВИОН СО ВАКЦИНИ ОД БЕЛГИЈА ОД ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ФАЈЗЕР

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Вакцините ќе се увезуваат со чартер летови од Белгија, во секој авион ќе има до 15 тони сув лед затоа што вакцината на Фајзер мора да се чува на температура под нулата за да биде ефективна.

Фајзер и Бионтек ја развија оваа вакцина и побараа итна дозвола од ДИА агенцијата за лекови во САД да им даде дозвола да ја поделат по болниците низ САД. Британците исто така се очекува наредна недела да почнат со вакцинација на народот со оваа вакцина.

The first doses of Pfizer’s coronavirus vaccine candidate have been flown over to the U.S. from Belgium, a source familiar with United Airlines’ COVID Vaccine Readiness Task Team planning confirmed to NBC on Saturday.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

On Friday, the Wall Street Journal reported that United commenced chartering flights to send doses of the vaccine to the United States. In a statement to The Hill on Friday, the Federal Aviation Administration (FAA) also confirmed that it was “supporting the first mass air shipment of a vaccine.”
A source told the network the FAA is allowing United to carry 15,000 pounds of dry ice per flight, which is five times over the permitted limit.

Pfizer’s vaccine must be kept at below-freezing temperatures to maintain efficacy of the dosages.

United would not confirm details of the flight to The Hill but said it would “support a vaccine distribution effort on a global scale,” noting its shipment run is through the United Cargo division of the airline.

Pfizer’s vaccine candidate is developed in partnership with the German biotechnology company BioNTech, and last week, Pfizer applied for emergency use authorization (EUA) with the Food and Drug Administration (FDA). The vaccine will be distributed once it is approved.

According to a Financial Times Saturday report, the United Kingdom is slated to approve Pfizer’s vaccine as early as next week.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animes online AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

animeheaven app AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

watch anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

sites to watch anime AnimeHeaven One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 21