Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја обвини Русија за масивните хакерски напади врз владини институции и фирми во САД

Хакерите, користејќи софтвер на трет понудувач, направиле темелни и опсежни напори да продрат во интернет-системот на владата, изјави американскиот министер за надворешни работи Мајк Помпео во синоќешно радио-интервју. „Прилично е недвосмислено дека зад овие напади стои Русија”, истакна Помпео.

Американската влада минатата недела потврди дека постоел масивен напад врз повеќе институции, кој очигледно траел со месеци. Негова цел меѓу останатите биле Министерствата за финансии, за трговија и за енергија. Русија вчера енергично ги демантираше обвинувањата за учество во сајбер-нападите во САД.

Американската служба за сајбер-одбрана, ЦИСА, во четвртокот предупреди од постоење „сериозен и растечки ризик” од извршенитехакерски напади, започнати најдоцна во март, а изведени од „добро обучени, упорни актери.” Хакерите демонстрирале „истрајност, оперативна сигурност и комплексни вештини, нивната одбрана е исклучително робустна и предизвикувачка.”

Американскиот софтверски концерн Мајкрософт, според сопствени наводи, информирал најмалку 40 свои засегнати корисници, најголем дел од нив со седиште во САД. Но, Мајкрософт детектирал жртви на сајбер-нападите и во Белгија, Велика Британија, Израел, Мексико, Канада, Шпанија и Обединетите Арапски Емирати. Не станува збор за „вообичаена шпиунажа”, соопшти директорот на Мајкрософт, Бред Смит, туку нападот за последица има „сериозна технолошка ранливост за САД и за светот”.

loading...

Tetsujin 28-gou: Hakuchuu no Zangetsu (https://animeflix.nl/m/MnOm) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Nozoki Ana animeheaven Episode Full animeheaven bna

Watch Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei! Shorts (Dub) Episode 5

Website https://animefreak.ws: Watch .hack//Sign (Dub) animefreak Episode 26 anime freak tv

Mobypicture: https://www.mobypicture.com/user/animefreakws

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/HKGTQUMQFMX2?relProf=1