ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја обвини Русија за масивните хакерски напади врз владини институции и фирми во САД

Хакерите, користејќи софтвер на трет понудувач, направиле темелни и опсежни напори да продрат во интернет-системот на владата, изјави американскиот министер за надворешни работи Мајк Помпео во синоќешно радио-интервју. „Прилично е недвосмислено дека зад овие напади стои Русија”, истакна Помпео.

Американската влада минатата недела потврди дека постоел масивен напад врз повеќе институции, кој очигледно траел со месеци. Негова цел меѓу останатите биле Министерствата за финансии, за трговија и за енергија. Русија вчера енергично ги демантираше обвинувањата за учество во сајбер-нападите во САД.

Американската служба за сајбер-одбрана, ЦИСА, во четвртокот предупреди од постоење „сериозен и растечки ризик” од извршенитехакерски напади, започнати најдоцна во март, а изведени од „добро обучени, упорни актери.” Хакерите демонстрирале „истрајност, оперативна сигурност и комплексни вештини, нивната одбрана е исклучително робустна и предизвикувачка.”

Американскиот софтверски концерн Мајкрософт, според сопствени наводи, информирал најмалку 40 свои засегнати корисници, најголем дел од нив со седиште во САД. Но, Мајкрософт детектирал жртви на сајбер-нападите и во Белгија, Велика Британија, Израел, Мексико, Канада, Шпанија и Обединетите Арапски Емирати. Не станува збор за „вообичаена шпиунажа”, соопшти директорот на Мајкрософт, Бред Смит, туку нападот за последица има „сериозна технолошка ранливост за САД и за светот”.

loading...

GoGoAnime gogoanime gintama: Your Lie in April (https://gogoanime.be/m/L7Z) Episode 22

AnimeHeaven dr stone anime heaven: Attack on Titan Season 2 Episode 12