ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Автомобилската индустрија во колапс: И Ауди го прекина производството

Поради актуелната геополитичка ситуација, Audi е принуден да го прекине производството.

Во писмото до пратениците, кое било доставено од германскиот производител на автомобили до списанието Automobilwoche, Audi вели дека „ќе го запре производството на одредени локации“. Не е соопштено колку долго, но е кажано дека паузата „ќе трае со денови или недели“.

На удар се бројни модели, па проблемите со снабдувањето на пазарот секако ќе ги погодат A4, A5, A6, A7, TT, Q7 и Q8. Audi ги предупредува дилерите да бидат подготвени за „значително подолги листи на чекање“ за гореспоменатите модели.

Audi треба да започне со производство на A4, A5, A6 и A7 на почетокот на април, додека TT, Q8 и Q4 e-tron би можеле да се вратат во производство дури во втората половина на месецот, во намалени количини. Automobilwoche додава дека A1, A3, Q2 e-tron, Q5 и A8 се само минимално погодени од ситуацијата.

Да потсетиме, групацијата VW, а со тоа и Audi, е во голема мера зависна од производството на делови за кои е одговорна германската компанија со производствени капацитети во Украина.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

My Hero Academia Season 2 Episode 21

anime stream AnimeDao Death Note (Dub)

AnimeDao Pokémon Journeys: The Series

anime dao Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway