(ВО ЖИВО) Македонската и српската православна црква на заедничка литургија за „помирување“ во Белград
(ВО ЖИВО) Македонската и српската православна црква на заедничка литургија за „помирување“ во Белград
Ненад Периш во солзи: Матеј ја заврши својата приказна на оваа земја
Ненад Периш во солзи: Матеј ја заврши својата приказна на оваа земја
Средба Ковачевски - Савада: Заинтересираност од Јапонија за инвестиции и силна поддршка за евроинтеграциите и обединета Европа
Средба Ковачевски - Савада: Заинтересираност од Јапонија за инвестиции и силна поддршка за евроинтеграциите и обединета Европа
Економскиот институт - Скопје, како единица на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, на 18.5.2022 година со пригодна свеченост одбележа 70 години од своето постоење
Економскиот институт - Скопје, како единица на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, на 18.5.2022 година со пригодна свеченост одбележа 70 години од своето постоење
Самит Македонија 2025: Дигитализацијата, регионалната соработка и вложувањето во иновации клучни за закрепнување на економијата
Самит Македонија 2025: Дигитализацијата, регионалната соработка и вложувањето во иновации клучни за закрепнување на економијата
Музејот „Матка“ повторно отворен за посетители - Меѓународниот ден на музеите одбележан со работилница за обновливи извори на енергија
Музејот „Матка“ повторно отворен за посетители - Меѓународниот ден на музеите одбележан со работилница за обновливи извори на енергија
Грант од 2,2 милиони евра од германската КФБ банка за Кавадарци: Градот ќе биде градилиште со месеци, но добива трајна инвестиција
Грант од 2,2 милиони евра од германската КФБ банка за Кавадарци: Градот ќе биде градилиште со месеци, но добива трајна инвестиција
САД бара ЕУ да воведе царини за руската нафта
САД бара ЕУ да воведе царини за руската нафта

БАЈДЕН ИЗЈАВИ ДЕКА ИМА НЕСОГЛАСУВАЊЕ СО НЕКОИ ЧЛЕНКИ НА НАТО ШТО ДА СЕ ПРАВИ АКО РУСИЈА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА, УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ РЕАГИРАШЕ СО НЕГОДУВАЊЕ

– Се мачам да ги натерам сите во НАТО да бидеме унисони за тоа што треба да правиме ако Русија ја нападне Украина. Особено ќе биде проблем ако нападот биде со мал интензитет и концентриран на еден дел од Украина, тогаш нема да можам да ги натерам сите членки на ЕУ да ја казниме Русија со силни санкции – изјави вчера американскиот претседател Бајден на прес конференција. Мислеше пред се на Германија која гради нов гасовод со Русија и не сака многу да влегува во дуел со Русија.

Ова многу го налути претседателот на Украина Зеленски кој на својот твитер профил напиша – Нема мали напади како што нема мали нации, секој напад над секоја нација е голема катастрофа!

Бајден денеска се поправи и кажа дека ако Русија ја премине границата со Украина, ќе се соочи со страшни економски санксии. Но штетата е веќе направена затоа што Бајден го кажа она што е јавна тајна – големото несогласување во ЕУ за тоа како да се реагира ако Русија ја нападне Украина, пред се Германија не е спремна да трпи економски штети за таму си некои Украинци…

Линк до целата сторија на Њујорк Тајмс.

loading...

animeheaven es. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven app DARLING in the FRANXX (Dub)

anime to watch Bleach

Horimiya

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season

One-Punch Man

tải go88