НБА кошаркарот Џеди Осман се венча со турската актерка Шахин во родниот Охрид
НБА кошаркарот Џеди Осман се венча со турската актерка Шахин во родниот Охрид
(ВИДЕО) ОСМАНИ ДЕТАЛНО ИМ ГО ПРЕСТАВИ МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ НА НОВИНАРИТЕ
(ВИДЕО) ОСМАНИ ДЕТАЛНО ИМ ГО ПРЕСТАВИ МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ НА НОВИНАРИТЕ
ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега, престанете да правите драми и трагедии
ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега, престанете да правите драми и трагедии
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме

Бајден му ја честиташе победата на Макрон: Со нетрпение чекам да продолжиме да работиме против климатските промени, зачувување на демократијата во светот и за слободна Украина

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа му честиташе на францускиот претседател Емануел Макрон за неговиот реизбор, нарекувајќи ја Франција „клучен партнер во справувањето со глобалните предизвици”.

„Со нетрпение очекувам да ја продолжиме нашата блиска соработка – вклучително и за поддршка на Украина, во одбрана на демократијата и во борбата против климатските промени”, напиша Бајден на Твитер.

Макрон вчера, на вториот круг од изборите, убедливо ја порази противкандидатката Марин Ле Пен, освојувајќи 57 отсто од гласовите, со што го освои својот втор мандат на чело на државата.

loading...

GO88 - Game bài đổi thưởng uy tín | Link tải game IOS GO88 – Game bài đổi thưởng uy tín go88 quốc tế

hướng dẫn tại sunwin