Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

БАЈДЕН – ОВА Е НАЈНОВОТО ЗЛОСТОРСТВО НА РУСИТЕ: Светот згрозен од масакрот на цивили на железничката станица во Краматорск

Голем број високи западни функционери остро го осудија нападот на железничката станица во Краматорск во Украина, во кој, според моментално достапните податоци, загинаа 39 цивили, меѓу кои и две деца.

Британскиот министер за одбрана Бен Валас го нарече нападот „различно злосторство“, додавајќи дека прецизни проектили биле насочени кон луѓето кои бараат хуманитарна помош.

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас изјави дека е „згрозена“ од нападот, додавајќи дека „нападот врз цивили е воено злосторство“, а „Путин и Русија ќе одговараат за ова“.

Нападот го осуди и Шарл Мишел, претседател на Европскиот совет, кој истакна дека е „ужасно“ да се види како проектилот погодил една од главните станици за евакуација на цивилите во регионот.

Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Жозеп Борел, исто така, остро го осуди нападот, нарекувајќи го „нов обид да се затворат патиштата за бегство на цивилите од неправедната војна“.

Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки во разговор за Си-Ен-Ен зборуваше за „ужасни слики“

„Нападот врз украинската железничка станица е последното ужасно злосторство, извршено од Русија, а во кое се погодени цивили кои се обидуваа да се евакуираат и да стигнат на безбедно”, напиша Бајден на Твитер.

loading...

Go88 – Thiên đường giải trí cùng Game bài đổi thưởng hot nhất go88 game tài xỉu go88 mod apk

sunwin - kingdom of gems