Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

Бајден: Подготвени на сѐ што Русија прави и се заканува да го направи, на Бугарија ќе и пратиме гас од Јапонија со танкери

Во обараќање до јавноста денеска од Белата куќа, американскиот претседател Џо Бајден укажа дека Русија бара изговор за своите загуби со тоа што тврди дека НАТО и САД ја напаѓаат Русија во „прокси” војна, иако тоа го извршуваат воените сили на Украина.

Тој рече дека САД и НАТО не ја напаѓаат Русија, туку дека и помагаат на Украина да се одбрани, но дека „подготвени сме на сѐ што Русија прави” и се заканува да го направи.

-Многу поскапо ќе не кошта ако отстапиме на агресијата отколку ако запреме со испораките на оружје, изјави Бајден. Рече дека се држи до својата одлука да не испраќа американски војници во Украина но дека воената помош за Украина продолжува.

-Се додека нападите и злосторствата пеодолжуваат ние ќе помагаме на Украина да се одбрани од руската агресија.

Како што и претходо беше соопштено, Белата куќа достави барање до Конгресот за дополнителни 33 милијарди долари помош за Украина.

Toj се здржа и на обидите на Русија да се заканува со енергија и за прекинот на испораката на гас за Полска и Бугарија,

-Тоа нема да го дозволиме и преземаме чекори за дополнување испораките за нашите сојузници од земји како Јапонија изјави Бајден. Потврди дека за разлика од Полска, која има изградено капацитети за складирање гас, Бугарија нема такви можности.

-Бугарија ќе биде помогната од сојузниците и разгледуваме можности за транспорт на гас од земји како Јапонија, изјави тој.

Тој му испрати порака на Путин: „Нема да успееш да доминираш над Украина”

loading...

go88 info admin go88 go88 club

https://sunwin.fan/