Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

БЕЛГИСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ВЕРХОФШТАД: ПО МАСАКРОТ ВО БУЧА, ВРЕМЕ Е ЗА ЦЕЛОСНО ЕКОНОМСКО ЕМБАРГО ПРОТИВ РУСИЈА, СЕ ДА СЕ БЛОКИРА ШТО ДОАЃА ОД РУСИЈА, ПИЛЕ НЕ СМЕЕ ДА ПРЕЛЕТА

After the massacre in #Bucha nobody can say that they didn’t know.
Therefore I call for a special meeting of the European Council to take new decisive measures against Putin’s criminal regime.
We urge @eucopresident @vonderleyen @JosepBorrellF to immediately convene a #EUCO meeting to impose :
⛽ A full oil, gas & coal embargo;
⛴️The closure of all ports to 🇷🇺 vessels;
🏦Disconnection of all 🇷🇺 banks from SWIFT;
💰Extension of sanctions to names provided by @navalny.
As Putin concentrates his brutal aggression on the East & South of Ukraine & attacks Odessa, there is an urgent need to send weaponry & military equipment including tanks, armored vehicles, heavy artillery, anti-ship missiles & sophisticated anti-aircraft protection systems.
The EU flag on the keychain says it all. We promised “never again” after the Second World War. No more genocides.
This is our reckoning.

loading...

go88 pro apk new play go88 đăng nhập Go88 - Game bài đổi thưởng uy tín nhất hiện nay

sunwin apk 2022 online sunwin sunwin stevia international