ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Блинкен: САД не гледаат знаци на сериозност кај Русија во преговорите со Украина

Државниот секретар на САД, Антони Блинкен рече дека не видел знаци дека разговорите меѓу Украина и Русија „се движат напред на ефективен начин“, бидејќи САД не виделе „знаци на вистинска сериозност“ од страна на Русија.

„Тоа е она што Русија го кажува, и она што го прави Русија. Фокусирани сме на второто“, рече Блинкен на заедничката прес-конференција со мароканскиот министер за надворешни работи Насер Бурита.

Блинкен предупреди дека Русија кога вели дека ќе ги намали непријателствата околу Киев може да биде „средство со кое Русија уште еднаш се обидува да ги одврати и измами луѓето да мислат дека не го прави тоа што го прави“.

„Ако некако веруваат дека обидот да се потчини“ само, „во наводници, источниот и јужниот дел на Украина може да успее, тогаш повторно длабоко се залажуваат себеси“, рече Блинкен.

Блинкен ја повика Русија „сега да ја прекине агресијата, да престане да пука, да ги повлече своите сили и секако да се вклучи во преговорите“, објави Си-Ен-Ен..

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch subbed anime SK8 the Infinity

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 9

anime streaming GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

GoGoAnime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 15

online anime GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2