(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

БОЈКОТ НА ОСКАРИТЕ АКО НА ЗЕЛЕНСКИ НЕ МУ СЕ ДОЗВОЛИ ДА ОДРЖИ ГОВОР: Шон Пен најави дека ќе ги уништи неговите статуетки и повикува на ваков чекор

Американскиот актер Шон Пен (61) ги повика своите колеги во Холивуд да ги бојкотираат Оскарите доколку организаторите не му дадат можност на претседателот на Украина, Володимир Зеленски да се приклучи на доделувањето на наградите во Лос Анџелес во недела навечер и да одржи говор.

Тој најави и дека ќе ги уништи сите негови златни статуетки доколку Академијата не му дозволи на Зеленски да и се обрати на јавноста за време на Оскарите, пренесува Си-Ен-Ен.

„Ги повикувам сите вклучени во церемонијата да разберат, иако разбирам дека ова можеби е време за славење, дека ќе блеснат повеќе ако се побунат и ги бојкотираат Оскарите“, изјави Пен за Си-Ен-Ен.

Пен е добитник на два Оскари, но рече дека ќе го „поткопа“ овогодинешното доделување на наградите доколку организаторите не му дозволат на Зеленски да одржи говор на церемонијата.

„Ако добро разбирам, веќе е донесена одлука тоа да не се дозволи. Но, ако Академијата не дозволи спроведување на овој предлог и ако нејзините членови не мислат дека треба да ги поддржиме украинските лидери кои добиваат куршуми и бомби за нас, додека се обидуваат да ги заштитат своите деца…, тогаш мислам дека ова е најшокантниот момент во Холивудската историја“, рече Шон Пен.

ФОТО: EPA/KATE GREEN / POOL

loading...

stream anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

animeheaven AnimeHeaven Fairy Tail

Naruto (Dub)

anime heaven Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.