СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје

УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ ЗАВРШИ ОВОЈ КОШМАР СО ПАНДЕМИЈАТА: БРИТАНИЈА ПЛАНИРА ДА ОДОБРИ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕД САД, ГЕРМАНИЈА ЌЕ ПОЧНЕ СО ВАКЦИНИРАЊЕТО ВО ДЕКЕМВРИ

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Германија и Шпанија се единствените земји од ЕУ кои имаат подготвено комплетен план за вакцинирање (Фото: АП)

Додека лидерите на Г20 ветуваат дека ќе обезбедат рамномерна дистрибуција на вакцините и лековите против ковид-19 со цел посиромашните земји да не бидат изоставени, САД, Велика Британија и Германија ги објавија плановите за почеток на вакцинирањето на своите жители уште во декември, додека Шпанија ќе почне во јануари.

Велика Британија би можела да ја одобри вакцината на „Фајзер/БиоНТек“ најрано оваа недела, дури и порано од САД. Шефот на програмата за вакцинирање на САД, Монсеф Слауи, кажа дека првите Американци би можеле да примат вакцина против ковид-19 на 11 декември.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Повикувајќи се на извори од британската влада, „Телеграф“ објави дека Националната здравствена служба била информирана да биде подготвена за вакцинирањето до 1 декември. Британија нарачала 40 милиони дози и до крајот на годината очекува да добие десет милиони, што ќе биде доволно за заштита на пет милиони луѓе.

И Германија би можела да почне со вакцинирањето најрано следниот месец, изјави министерот за здравство Јенс Шпан. Според него, Германија и Шпанија се единствените земји од ЕУ кои имаат подготвено комплетен план за вакцинирање.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

„Има причини да бидеме оптимисти дека во Европа ќе имаме одобрение за вакцина до крајот на годината. Веднаш потоа можеме да почнеме“, изјави Шпан.

Шпанскиот премиер Педро Санчес кажа дека значаен дел од населението ќе биде вакциниран во првата четвртина од 2021.

loading...

GoGoAnime tokyo ghoul gogoanime: Banana Fish Episode 24

AnimeHeaven animes online: High-Rise Invasion Episode 12