Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима
Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима
Средба на Министерката Тренчевска со претставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници
Средба на Министерката Тренчевска со претставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници
Пристигна предлог од француското претседателство до Владата на Република Северна Македонија, почнува широка јавна дебата за истиот
Пристигна предлог од француското претседателство до Владата на Република Северна Македонија, почнува широка јавна дебата за истиот
БРАВО: Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија
БРАВО: Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија
Битиќи и Папандреу: Интеграцијата е единствен начин за да се создаде меѓузависност
Битиќи и Папандреу: Интеграцијата е единствен начин за да се создаде меѓузависност
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО

Британско министерство: Украинските контранапади го спречуваат напредокот на руските сили

И покрај зголемената активност, руските сили не постигнаа голем напредок во последните 24 часа бидејќи украинските контранапади продолжуваат да ги попречуваат нивните напори, се вели во најновиот извештај на разузнавачката служба на британското Министерство за одбрана.

Во него се истакнува дека руските воздушни и поморски сили „не воспоставиле контрола во ниту еден домен поради ефективноста на украинската воздушна и поморска одбрана што ја намалува нивната способност да постигнат забележителен напредок“.

И „покрај тоа што соопштија дека го освоиле Мариупол (во југоисточна Украина), продолжуваат да се водат тешки борби кои ги фрустрираат руските обиди да го заземат градот“.

Ова го „забавува нивниот посакуван напредок“ во источниот украински регион Донбас, додава разузнавачката служба.

Претходно оваа недела, Русија објави втора фаза од својата „специјална воена операција“ во Украина, во која ќе се фокусира на преземање контрола врз Донбас.

loading...

go88 hoàng gia apk go88 quy luật tài xỉu go88

sunwin club SUNWIN - Game bài đổi thưởng trực tuyến uy tín top 1 Sun Win bảng vị sunwin