Арсовска: Започнуваме со инвестиција за целосна реконструкција на левата страна на кејот на Вардар
Арсовска: Започнуваме со инвестиција за целосна реконструкција на левата страна на кејот на Вардар
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ И ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР МАРИО ДРАГИ: ЗЕЛЕНСКИ НИ РЕЧЕ МОЖЕБИ ПОСЛЕДЕН ПАТ СЕ СЛУШАМЕ, ЗОШТО ВО СЛЕДНИТЕ 48 ЧАСА МОЖЕ ДА БИДАМ ЛИКВИДИРАН

За време на синоќешниот разговор, украинскиот претседател Володимир Зеленски им рекол на европските лидери дека тоа може да биде последен пат да го видат жив.

Тоа го потврди бугарскиот премиер Кирил Петков, кој посведочи дека Зеленски рекол: „Не знам дали ќе ве видам повторно бидејќи сум на (руската) листа за убивање’“.

-Да се наежиш, затоа што овој човек што бара помош и поддршка можеби нема да биде жив во следните 48 часа. Ова ги потресе сите лидери бидејќи едно е жртвите на телевизија да се гледаат како статистика, а друго е да гледате во очи некого за кого е прашање на часови дали ќе преживее – рече Петков.

Италијанскиот премиер Марио Драги, кој учествувал на телефонската конференција, пак, на своите соработници им кажал дека Зеленски во моментов се крие на непозната локација.

-Требаше да се слушнеме на телефон, но тој веќе не е достапен – рекол Драги.

loading...

lấy lại mật khẩu go88 acc go88 nạp go88 không nhận được tiền

sunwin healthcare private limited sunwin hack cách tải sunwin cho iphone