Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ЦЕНАТА ШТО ЌЕ ЈА ПЛАТИ РУСИЈА: БАШКА САНКЦИИТЕ ВРЗ РУСКАТА ЕКОНОМИЈА, ЕДЕН РУСКИ ТЕНК ЧИНИ 3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ И ИМА ТРОЕН ЕКИПАЖ, УКРАИНА ДОСЕГА УНИШТИ ОКОЛУ 300 ТЕНКОВИ СО НАТО САМОНАВЕДУВАЧКИТЕ РАЧНИ РАКЕТИ ЏАВЕЛИН И СО ТУРСКИТЕ ДРОНОВИ БАЈРАКТАР, ТОА СЕ 600 УБИЕНИ ВОЈНИЦИ И ШТЕТА ОД НАД 1 МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ

Скапи играчки се тенковите, не се тоа ефтини метални подвижни кутии, тоа се модерни системи за навигација за испалување бомби, специјални материјали, мотори, теѓки се над 20 тона, сето тоа чини пари, еден руски тенк на пазарот чини околу 3 милиони евра, американските и германските се дупло поскапи…

Башка економските санкции што ќе ја чинат Русија неброени милијарди долари, само за уништената техника и човечки жртви Русија ќе плати голема цена. Украина досега успеа да уништи околу 300 тенкови и тешки оклопни возила, тоа е штета од околу 1 милијарда долари.

Да не зборуваме и за срушените авиони, хеликоптери, еден авион чини околу 10 до 50 милиони евра во зависност од типот и кога е произведен. И тука Руската војска губи 1 милијарда евра досега затоа што според фотките на медиумите може да се види дека се срушени најмалце 20 руски воени авиони и уште толку хеликоптери.

Се разбира најголемата цена ќе ја плати Украина, уништени градови, мостови, електрани, воени бази, школи, стамбени згради институции, тоа ќе чини 100 пати повеќе. Да не зборуваме за најважното, за човечките жртви и цивили и војници. Но и Русија ќе плати висока цена за ова лудило на Путин воден од параноја од студената војна кога бил офицер на КГБ, параноја која на стари години го претвори во монструм кој убива жени и деца низ Украина…

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch Hunter x Hunter (2011)

To Your Eternity Episode 17

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 5

anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

watch anime free AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement