Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО

ДА УНИШТИШ ЕДНА ЗЕМЈА НЕ Е ЕФТИНО, СКАПО ЌЕ ГИ ЧИНИ РУСИТЕ ЛУДИЛОТО НА ПУТИН: Русија досега истрела врз Украина проектили вредни 7,5 милијарди долари

Руските сили испукале 1.300 проектили врз Украина, и тоа неа ја чини најмалку 7,5 милијарди долари, објави магазинот Форбс.

Москва истрела 235 ракети „Калибар“ кон Украина.

Тешко е да се пресмета точниот број на други видови ракети лансирани во Украина, но според Министерството за одбрана на 24 март, нивниот сооднос е следниов: 62 отсто од проектилите се „Искандер“, 30 отсто се проектили од класа X, а 8 отсто се „Точка-U“.

Цената на ракетите може значително да варира. Точка-У, според веб-страницата Military Russia, вреди 300.000 американски долари, а Калибар е 6,5 милиони долари според договорот за извоз со Индија од 2006 година. Ракетите X-101 се помодерни и пософистицирани од Калибар, поради што, според експерти, тие се многу поскапи.

Така, според сите проценки, вкупната вредност на проектилите истрелани против Украина достигнува 7,5 милијарди долари. Оваа сума надминува 82 од 85-те годишни локални буџети на руските региони – сите освен Москва, Московскиот регион и Санкт Петербург.

loading...

english anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch SHAMAN KING (2021)

AniWatch Dragon Ball (Dub) Episode 153

AniWatch Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2 Episode 11

AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 5

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88