ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда

ЏЕМС БОНД ПРИКАЗНА НО ВО РЕАЛЕН ЖИВОТ: Во 2014-та магацин со муниција и оружје во шума во Чешка експлодира и убива двајца чувари, набрзу потоа сопственикот на магацинот, трговец со оружје е отруен во Бугарија, сега по 6 години истрага е јасно дека се работи за акција на ГРУ, руското воено разузнавање!

Нема да ви се верува колку е опасен Путин.

Во 2014-та започнува војната со Украина. За да спречи нејзино вооружување, Путин дава наредба на ГРУ насилно да се пресметаат со сите трговци на оружје кои се нафатиле да и помогнат на Украина.

Еден од нив е еден бугарски трговец со оружје кој имал магацин со муниција и оружје во Чешка. Специјалци на ГРУ одат во шумата и подметнуваат пожар и магацинот експлодира при што умираат двајца чувари, државјани на Чешка. Многу бргу потоа трговецот со оружје кој го поседувал магацинот бил отруен во Софија со рускиот нервен гас НОВИЧОК кој бил нанесен на рачката од неговиот автомобил.

По 6 години меѓународна истрага водена од Британија каде ГРУ се обиде да отруе поранешен руски агент и негова ќерка, а сигурно истрагата вила силно помогната и од американските ЦИА и ФБИ, конечно со многу докази се знае дека зад овие инциденти стои ГРУ, дури се знаат и агентите по име и презиме и има објавени нивни фотки.

Целата сторија на следниов линк.

Поради ова, Чешка деновиве избрка 20 руски допломати и тоа баш сите членови на ГРУ кои престојувале во Чешка под маската на дипломати, и воведе економски санкции кон Русија со што Русија загуби милијарди долари затоа што токму Русија требаше да прави ремонт на единствената нуклеарна централа во Чешка.

loading...

GoGoAnime anime gogo: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 21 (https://gogoanime.be/m/jpVZ/ep-21)

KissAnime kissanime pokemon: Watch Naruto (Dub) Episode 31