Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

Џорџ Буш до Трамп: Ова е срамота, згрозен сум, така се оспоруваат изборни резултати во банана држави

Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш објави изјава со осуда на упадот на приврзаниците на Доналд Трамп во зградата во Капитол, нарекувајќи го „мачен“ чин што „крши срце“, објавија американските медиуми.

„Така се оспоруваат изборните резултати во банана републики, а не во нашата демократска република“, посочи тој.

Јас сум згрозен од несовесното однесување на некои политички лидери од изборите и недостатокот на почит кон нашите институции, нашите традиции и нашето спроведување на законот, што можеше да се види денеска“, наведе Буш во изјавата во која не се споменуваше името на Трамп, но јасно се подразбира на него и другите републикански функционери, јави Си-Ен-Ен.

Според поранешниот претседател на САД, нападот врз Капитол бил инициран од „луѓе чии страсти биле разгорени од невистина и лажни надежи“.

loading...

WCOStream: Saber Marionette J Again anime episode 6 online free at https://wcostream.cc anime sites

Website https://4anime.biz: Watch Tekkaman Blade II (Dub) 4anime Episode 6 anime websites

GoGoAnime: The Case of Hana & Alice anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime25

Princess Tutu Recaps Episode 3

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimelol

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact