„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…
(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…
Подготовки во Соборниот храм за утрешната литругија на поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ
Подготовки во Соборниот храм за утрешната литругија на поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ
Кирил Петков го претстави планот како ќе падне ветото за Македонија
Кирил Петков го претстави планот како ќе падне ветото за Македонија
Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје
Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје
ЏАФЕРИ: Почитувани граѓани, припадници на влашката заедница, Дозволете од име на моите колеги пратеници и од мое лично име да Ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите
ЏАФЕРИ: Почитувани граѓани, припадници на влашката заедница, Дозволете од име на моите колеги пратеници и од мое лично име да Ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите
(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА

ЏОЗЕФ ГЕБЕЛС СЕ ПРЕВРТУВА ВО ГРОБ: РУСКАТА ПРОПАГАНДА ГО ЗАМАЈУВА СВЕТОТ СО ЛУДА ТЕЗА ДЕКА ЈА НАПАДНАЛЕ УКРАИНА ЗАТОА ШТО ТАМУ СЕ СПРЕМАЛЕ БИОЛОШКИ ОРУЖЈА ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ?!?!

Russia’s baseless claims about secret American biological warfare labs in Ukraine are taking root in the U.S. too, uniting COVID-19 conspiracy theorists, QAnon adherents and some supporters of ex-President Donald Trump.

Despite rebuttals from independent scientists, Ukrainian leaders and officials at the White House and Pentagon, the online popularity of the claims suggests some Americans are willing to trust Kremlin propaganda over the U.S. media and government.

Like any effective conspiracy theory, the Russian claim relies on some truths: Ukraine does maintain a network of biological labs dedicated to research into pathogens, and those labs have received funding and research support from the U.S.

But the labs are owned and operated by Ukraine, and the work is not secret. It’s part of an initiative called the Biological Threat Reduction Program that aims to reduce the likelihood of deadly outbreaks, whether natural or manmade. The U.S. efforts date back to work in the 1990s to dismantle the former Soviet Union’s program for weapons of mass destruction.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime stream Attack on Titan Season 3 (Dub)

free anime online Tokyo Revengers (Dub)

Redo of Healer

AnimeDao JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 20

anime online The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat