Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА: БЛОКАДАТА НА СУЕЦКИОТ КАНАЛ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА КРИЗА ЗА ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

Њујорк Пост направи анализа според која блокадата на каналот Суец во Египет ќе предизвика светска криза за тоалетна хартија затоа што преку каналот се носи суровината од дрво која се прави во Бразил и се носи до Европа, Русија и Турција.

Најголем светски производител на суровина тоалетна хартија е бразилската компанија Сузано СА.

Дневно каналот во Египет го поминуваат по 50 танкери и носачи на контејнери, па веќе 300 бродови чекаат да го поминат каналот.

Уште ова ни фалеше покрај кризата со Пандемијата, да нема со што да ја одржуваме личната хигиена?!?!

Целата сторија на Њујорк Пост.

loading...

Animepahe: Fairy Tail Movie 1: Houou no Miko - Hajimari no Asa anime episode Full online free at https://animepahe.cc animepahe

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

TwistMoe: 18if (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net animes online

Website https://gogoanime.be: Watch Tonikaku Kawaii: SNS gogoanime Episode Full go go go anime

Krachelart: http://krachelart.com/UserProfile/tabid/43/userId/1101562/Default.aspx

Player: https://player.me/animefreakws/about