Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров

Ердоган по средбата со Шолц: Турција без двоумење ќе направи напори за прекин на огнот во Украина

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го пречека германскиот канцелар Олаф Шолц во Анкара со највисоки државни почести.

Свечениот прием се одржа на платото пред Претседателската палата во Анкара, а започна со интонирање на химните на двете земји. По свечената парада, Шолц ги поздрави турските стражари со турскиот поздрав „мерхаба аскер“ (поздравување на војниците).

По средбата со Шолц, Ердоган рече дека Турција без двоумење ќе продолжи да прави напори за воспоставување траен прекин на огнот во Украина.

– Преземајќи мерки за безбедноста на Европа, се договоривме дека ќе ги забрзаме дипломатските напори за решение – посочи Ердоган и се осврна на деловните односи меѓу Турција и Германија.

– Нашиот обем на трговска размена со Германија во 2020 година беше 38 милијарди, а во 2021 година надмина 41 милијарда долари. Решени сме да го зголемиме на 50 милијарди.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

stream anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

dubbed anime Attack on Titan Final Season Part 2

AnimeDao Black Clover (Dub)

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 23

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

tải go88