Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско

Ердоган разговарал со Путин: Хуманитарните коридори се многу значајни

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин истакна дека Турција ќе продолжи да вложува напори колку што е можно, за воспоставување траен мир меѓу Русија и Украина, јави агенцијата Анадолија.

Во соопштението на Директоратот за комуникации на Република Турција е наведено дека Ердоган разговарал со Путин за последните случувања во руско-украинската војна и односите на Турција и Русија.

Според Анадолија, Ердоган рекол дека е во сечиј интерес да биде продолжен позитивниот замав постигнат во преговорите во Истанбул, со цел отворање на патот што води кон мирот.

Тој се осврна и на значењето на ефикасните хуманитарни коридори и безбедни евакуации. Истакна дека Турција ќе продолжи да вложува напори колку што е во можност за воспоставување траен мир и запирање на текот што на сите им нанесува штета.

Ердоган го повтори предлогот процесот од Истанбул, кој е значаен чекор во преговорите помеѓу Русија и Украина, да биде подигнат на ниво на лидери.

Разговорите меѓу руската и украинската делегација во Истанбул на 29 март се сметаа за пробив во напорите за запирање на инвазијата што почна на 24 февруари.

loading...

go88 binh88

Sunwin – Ông Hoàng đổi thưởng, đẳng cấp game bài đại gia sunwin ân sunwin đặt máy chủ ở đầu