На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

ЕРДОГАН СЕ ДРУЖИ СО ПУТИН НО И ПРОДАВА МОДЕРНО ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ КОН САД ДА НЕ ПРАЌА БРОДОВИ ВО ЦРНО МОРЕ

Два американски воени брода треба да пристигнат во Црното Море оваа недела во контекст на ескалацијата на конфликтот во источна Украина, каде владините сили се борат против проруските трупи. Во конфликтот досега загинале 14.000 лица.

Москва го анектираше Крим од Украина во 2014 година.

Западот предупредува дека Русија неодамна собира сили во близина на украинската источна граница и на Крим.

Русија реагира со преместување на своите сили, вклучително и за одбранбени цели.

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков денеска ги предупредил американските воени бродови во Црното Море да се држат на дистанца, истакнувајќи дека ризикот од инциденти е многу висок, пренесоа руските новински агенции.

“Американските бродови немаат апсолутно ништо да бараат на нашите брегови, тоа е чиста провокација. Провокација во буквална смисла на зборот: тие ја тестираат нашата сила, си играат со нашите средства. Нема да им успее”, рече тој.

„Ги предупредуваме Соединетите држави дека ќе биде подобро за нив да бидат далеку од Крим и од брегот на Црното Море. Ќе биде за нивно добро“.

Пентагон одбил да коментира за испраќање бродови, велејќи само дека американската војска рутински испраќа бродови во регионот.

Руската Црноморска флота е со седиште во Крим, каде има моќни ракети и радари. Русија исто така предупреди да не се продава оружје на Киев.

„Ги повикуваме сите одговорни земји со кои комуницираме, а Турција е една од нив, силно да ја анализираат ситуацијата и постојаните воинствени изјави на Киев и исто така да ги предупредат да не ги охрабруваат овие милитаристички аспирации“, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Рече Лавров вчера во Египет, објави Итер-Тасс.

Турција му испорача воени беспилотни летала на Киев, за што е потпишан договор во 2019 година.

Шест од нив се веќе доставени, според медиумите.

Според украинското Министерство за одбрана, во декември биле потпишани нови договори за воени беспилотни летала, вклучително и муниција, како и за изградба на патролни бродови.

Европската унија соопшти дека со голема загриженост го следи движењето на руските трупи во близина на украинската граница и на Крим.

ЕУ ги повика руските власти да се воздржат од какви било потези што ќе доведат до натамошни тензии, изјави портпаролот на шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел.

Тој исто така ја повика Русија да ги засили напорите за спроведување на мировниот план од 2015 година.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch animes Naruto: Shippuden

anime websites AniWatch Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch So I'm a Spider, So What? Episode 17

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway