(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето

Ерменскиот премиер: Да не го потпишевме примирјето ќе паднеше главниот град на Нагорно Карабах

Ерменија беше принудена да го потпише договорот за прекин на војната во Нагорно Карабах за да избегне воен пораз, изјави ерменскиот премиер Никол Пашинјан.

Како што кажа, договорот овозможил зачувување на она што Карабах немало да може да го зачува – престолнината Степанакерт и уште два града.

„Со тој документ беше пружено она што, според воените и другите проценки, не би можеле да го зачуваме. Во ситуација кога престолнината на Карабах Степанакерт остана без одбрана, при продолжување на воените дејства, постоеше голема можност за губење на Степанакерт, Мартуни и Аскеран. Потоа, илјадници наши војници можеа да бидат опколени, односно ќе дојдеше до колапс. Токму земајќи ги предвид тие проценки беше донесена одлуката да се потпише договорот“, кажа Пашинјан во видео-обраќање преку Фејсбук.

Ерменскиот премиер додаде дека Генералштабот на оружените сили на Ерменија известувал за проблеми со ресурсите, а дека политичкото раководство го делело тоа мислење.

Истовремено, тој кажа дека за време на борбените дејства биле преземени два обиди да се врати окупираниот град Шуша, вториот по големина во Карабах.

„Еден од обидите пропадна, а во вториот ерменски одред успеа да се пробие во градот и различните мислења за контролата над Шуша беа поврзани со активностите на овој одред“, додаде тој.

Пашинјан вчера кажа дека ситуацијата би била подобра доколку Ереван пред една година се согласил на Азербејџан да му врати пет региони околу Карабах, но дека никој, вклучувајќи го и него, не го сметал тоа за добро решение.

loading...

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 8 (https://gogoanime.be/m/Nnkl/ep-8) at website https://gogoanime.be. See more fruits basket gogoanime

My Hero Academia 2 Episode 25 at website https://animeplanet.cc boruto anime planet episodes