WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Францускиот предлог денеска ќе биде објавен на веб страницата на Владата
Францускиот предлог денеска ќе биде објавен на веб страницата на Владата
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава

ЕУ ЌЕ КУПУВА ОРУЖЈЕ ЗА УКРАИНА

ЕУ ЌЕ КУПУВА ОРУЖЈЕ ЗА УКРАИНАСо отворени раце ќе ги пречекаме оние кои бегаат од бомбите на Путин, кажа Фон дер Лајен на денешната прес-конференција. (Фото: Твитер)

Ја засилуваме поддршката за Украина и за првпат во својата историја, Европската унија ќе купува оружје за земја која е нападната, кажа претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

За купувањето оружје за Украина, Високиот комесар за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жосеп Борел кажа: „Уште едно табу падна, Табуто дека ЕУ не снабдува со оружје во војна“.

Фон дер Лајен, исто така, рече дека воздушниот простор на ЕУ ќе биде затворен за руски авиони, нагласувајќи дека тоа ќе важи за приватните авиони на олигарсите.

Дополнително, Фон дер Лајен соопшти дека ЕУ ќе преземени мерки да ја запре „медиумската машина на Кремљ“, забранувајќи ги „Раша Тудеј“ и „Спутник“.

„Развиваме алатки да ја забраниме нивната отровна и штетна дезинформација во Европа“, кажа таа.

Во порака до стотиците илјади бегалци од Украина, таа рече дека ќе бидат пречекани со „отворени раце“

Денеска е четврти ден од руската инвазија на Украина.

loading...

mod go88 Go 88 | Cổng Game Đổi Thưởng Go88 Online Hàng Đầu go88 club

mở khoá tài khoản sunwin hotline sunwin báo cầu sunwin