ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе
Бројот на починати мигранти во камионот во Сан Антонио достигна 51
Бројот на починати мигранти во камионот во Сан Антонио достигна 51
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња

Европските лидери со честитки до Макрон: Сметаме на Франција додека си ти претседател

Емануел Макрон е реизбран за француски претседател, според првите проекции на изборните резултати во кои актуелниот лидер се спротивстави на кандидатката на екстремната десница Марин Ле Пен.

Франс 24 објави дека според првичните проекции, Макрон освоил 58,2 отсто, а Ле Пен 41,8 отсто од гласовите.

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен му честитаа на Макрон.

„Почитуван Емануел Макрон, честитки за вашиот реизбор за француски претседател, со нетрпение очекувам да ја продолжиме нашата извонредна соработка. Заедно ќе ги покренеме Франција и Европа“, напиша Фон дер Лајен на Твитер.

„Честитки, драг Емануел Макрон. Во овие турбулентни времиња ни треба силна Европа и Франција која е целосно посветена на суверена Европска унија. Можеме да сметаме на Франција уште пет години“, напиша Мишел на Твитер.

Честитки упати и британскиот премиер Борис Џонсон. „Честитки Макрон на Вашиот реизбор за претседател на Франција. Франција е еден од нашите најблиски и најважни сојузници. Со нетрпение очекувам да продолжиме да работиме заедно на прашањата кои се најважни за нашите две земји и за светот“, истакна Џонсон.

loading...

cách tải go88 lấy lại mật khẩu go88 go88 là gì

Tải Tài Xỉu Sunwin APK IOS Mới Nhất