Анѓушев со демант кон ВМРО-ДПМНЕ: Немам никаква поврзаност со „Осломеј”, апелирам партиите да не го злоупотребуваат моето име и моето семејство
Анѓушев со демант кон ВМРО-ДПМНЕ: Немам никаква поврзаност со „Осломеј”, апелирам партиите да не го злоупотребуваат моето име и моето семејство
Претседателот Пендаровски го прими ученикот со натпросечна интелигенција Македон Димитриевски
Претседателот Пендаровски го прими ученикот со натпросечна интелигенција Македон Димитриевски
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин

ФАНАТИЗАМ КАКО ВО СТАЛИНГРАД ПРЕД 70 ГОДИНИ: УКРАИНСКИТЕ МАРИНЦИ ОД БАТАЉОНОТ АЗОВ НЕ СЕ ПРЕДАВААТ ИАКО СЕ ОПКОЛЕНИ ЦЕЛ МЕСЕЦ ВО ЖЕЛЕЗАРАТА АЗОВСТАЛ

Soldiers of the Azov Regiment, despite the significant predominance of enemy forces and a lack of ammunition, continue to knock out the invaders from their captured positions at the Azovstal steelworks in Mariupol.

Quote: “On the 78th day of the full-scale war, totally surrounded, despite an extremely difficult situation, lack of ammunition, and a large number of wounded, the soldiers of the Azov Regiment continue to knock out the enemy from their previously captured positions on the territory of the Azovstal plant.

The Defenders of Mariupol are storming enemy positions, doing the impossible, despite the enemy’s constant use of aircraft, naval and tubed artillery, tanks and other weapons.”

Details: Azov posted a video of Ukrainian soldiers attacking the invaders.

Background:

The Russian occupiers refused to allow the extraction of defenders of Mariupol by sea to a neutral country. They also said that after all the civilians had been removed from the bunkers, “the gloves would be off”.

Russian troops storm Azovstal with the use of aircraft, ships, and ground forces.

The Russians block exits from underground bunkers where Ukrainian defenders are hiding, but even so, the Ukrainian military launches successful counter-attacks against them.

Deputy Prime Minister Iryna Vereshchuk declared that Ukraine is ready to exchange captured Russians for seriously wounded soldiers in the dungeons of Azovstal.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Fairy Tail (Dub)

free anime online Record of Ragnarok

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Part 2 Episode 5

dubbed anime ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Jujutsu Kaisen 0

tải go88