ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
РУСКАТА ВОЈСКА СЕЕ СМРТ ВО УКРАИНА: Најмалку 10 лица загина при руски напад врз трговски центар во Кременчук
РУСКАТА ВОЈСКА СЕЕ СМРТ ВО УКРАИНА: Најмалку 10 лица загина при руски напад врз трговски центар во Кременчук
Николовски од Долнени: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции – Се покажа дека партиските блокади се на штета на секој земјоделец
Николовски од Долнени: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции – Се покажа дека партиските блокади се на штета на секој земјоделец
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ

ФОТО: Истанбулската полиција уапси 63 лица од организацијата на Седат Пекер

Во рамки на акцијата на турската полиција против криминалната организација на Седат Пекер приведени се 63 осомничени лица, јавуваат турските медиуми.

Пекер, деновиве е споменуван вомакедонските медиуми по објавување на аферата „Мафија“ во која тој е еден од 215 лица кој добил македонски пасош со лажен идентитет.

Оддеот за борба против организиран криминал на истанбулската полиција уапсените ги сомничи дека се дел од бандата на Пекер, која се товари за изнудување поткуп, киднапирања, насилство и други кривични дела.

Во операцијата биле претресени 121 адреса во Истанбул, Анкара, Кочаели, Трабзон и Хатај. Полицијата упаднала и во вилата на Седат Пекер во Бејкоз. Екипите извршиле претрес и на џипот на Пекер.

„Како резултат на сеопфатните студии иницирани од Одделот за борба против организираниот криминал на Полицискиот оддел во Истанбул со цел откривање на криминалната организација предводена од Седат Пекер и откривајќи ги нејзините дејствија, утврдено е дека организацијата била вклучена во многу кривични дела и членови на организацијата кои ги извршиле овие дела.Во истовремената акција против 63 осомничени во 5 провинции на 09.04.2021 година, многу осомничени беа фатени и приведени како криминалните елементи. Против лицата беа покренати неопходни постапки “, се вели во соопштението на полицискиот оддел во Истанбул.

loading...

go88 otp bot nổ hũ go88 phần mềm hack tài xỉu go88 miễn phí

bảng cầu tài xỉu sunwin sunwin 4050 cm cnc laser engraver sunwin khóa nick