Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

(ФОТО) РУСИТЕ СО ВЕКОВИ ЌЕ СЕ СРАМАТ ОД ОВА – Тешко болни деца се лекуваат во болнички подруми во Киев

Тешко болни деца и нивните мајки и натаму добиваат третман во подрумот на детската болница во Киев. Во очајни услови, хирурзите оперираат и малолетни деца повредени од шрапнели.

Над 500.000 илјади Украинци, претежно жени и деца, досега успеаја да побегнат од руската воена агресија врз Украина во соседните земји. Но голем е бројот на оние кои останаа. Не затоа што сакаа, туку затоа што немаа друг избор. Евентуалната евакуација ќе беше дополнителен ризик за и онака кревкото здравје на овие деца. Таков е случајот со тешко болните деца во детската болница Охмадит во Киев.

Деца и новороденчиња во подрумот на болницата во Киев
Поради постојаното руско бомбардирање на градот децата, заедно со нивните мајки, сега се принудени да добиваат третман во болничкиот подрум.

Хирурзите таму оперираат и деца повредени во руските напади

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

online anime AnimeHeaven TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime heaven au AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

animeheaven SHAMAN KING (2021)

AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full