ПЕНДАРОВСКИ: НЕМА ЗАКАНИ ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ АКО СЕ СОПРЕ ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: НЕМА ЗАКАНИ ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ АКО СЕ СОПРЕ ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: АПАСИЕВ Е ПСИХОПАТ, АКО Е ХРАБАР НЕКА ДОЈДЕ ДА МИ ЈА ОПЦУЕ ПОЧИНАТАТА МАЈКА ВО ЛИЦЕ ЌЕ ГО ИСПЛЕСКАМ КАКО МАГАРЕ
ПЕНДАРОВСКИ: АПАСИЕВ Е ПСИХОПАТ, АКО Е ХРАБАР НЕКА ДОЈДЕ ДА МИ ЈА ОПЦУЕ ПОЧИНАТАТА МАЈКА ВО ЛИЦЕ ЌЕ ГО ИСПЛЕСКАМ КАКО МАГАРЕ
ПЕНДАРОВСКИ: ПО ПРИФАЌАЊЕТО НА ОВОЈ ПРЕДЛОГ, АКО БУГАРИЈА ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ ПАК ОТВОРИ ТЕМИ ЗА НАШИОТ ИДЕНТИТЕТ ИЛИ НАШАТА ИСТОРИЈА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕМЕ ОД ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: ПО ПРИФАЌАЊЕТО НА ОВОЈ ПРЕДЛОГ, АКО БУГАРИЈА ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ ПАК ОТВОРИ ТЕМИ ЗА НАШИОТ ИДЕНТИТЕТ ИЛИ НАШАТА ИСТОРИЈА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕМЕ ОД ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА
ПЕНДАРОВСКИ: БУГАРИ ЌЕ СТАНЕМЕ САМО АКО СИТЕ ЗЕМЕМЕ БУГАРСКИ ПАСОШИ ИЛИ АКО БУГАРИЈА НЕ ОКУПИРА, НИКАКО ПОИНАКУ!
ПЕНДАРОВСКИ: БУГАРИ ЌЕ СТАНЕМЕ САМО АКО СИТЕ ЗЕМЕМЕ БУГАРСКИ ПАСОШИ ИЛИ АКО БУГАРИЈА НЕ ОКУПИРА, НИКАКО ПОИНАКУ!
ПЕНДАРОВСКИ: АКО ГО ПРИФАТИМЕ ОВОЈ МОДИФИЦИРАН ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ, ПОНАТАМУ БРИСЕЛ ЌЕ НЕ ОЦЕНУВА А НЕ СОФИЈА И ТОА Е ДОБРО
ПЕНДАРОВСКИ: АКО ГО ПРИФАТИМЕ ОВОЈ МОДИФИЦИРАН ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ, ПОНАТАМУ БРИСЕЛ ЌЕ НЕ ОЦЕНУВА А НЕ СОФИЈА И ТОА Е ДОБРО
ПЕНДАРОВСКИ: ЗА МЕНЕ ОВОЈ МОДИФИЦИРАН ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ПРИФАТЛИВ, НИТУ Е ТРИУМФ, НИТУ Е КАТАСТРОФА, ТУКУ Е САМО ЕДЕН ПОВОЛЕН ЧЕКОР ОД БИТКАТА ЗА ЕУ И ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ
ПЕНДАРОВСКИ: ЗА МЕНЕ ОВОЈ МОДИФИЦИРАН ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ПРИФАТЛИВ, НИТУ Е ТРИУМФ, НИТУ Е КАТАСТРОФА, ТУКУ Е САМО ЕДЕН ПОВОЛЕН ЧЕКОР ОД БИТКАТА ЗА ЕУ И ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ
Безбедно лето-2022: Акциска контрола на СВР Битола
Безбедно лето-2022: Акциска контрола на СВР Битола

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш во вторник ќе ја посети Москва за да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин

Ова ќе биде првпат Гутереш да се сретне лице в лице со Путин од почетокот на инвазијата на Украина кон крајот на февруари, пренесува Скај Њуз.

Тој ќе има работна средба и со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Портпаролот рече дека Гутереш се надева дека ќе разговара за тоа што може итно да се направи за да се донесе мир во Украина, бидејќи војната со Русија продолжува веќе осма недела.

Исто така, постои можност Гутереш да се сретне со претседателот Володимир Зеленски во Украина во наредните денови, посочи портпаролот.

loading...

go88 không rút được tiền go88 nhà cái uy tín go88 rút tiền lâu

game bài sunwin mất tài khoản sunwin SUNWIN cổng game Đánh bài Nổ hũ Siêu Đỉnh