(ВИДЕО) РАСТУР СИСТЕМ НА БУЈАР ОСМАНИ ВО ДУВЛОТО НА КУРТОНИТЕ, БИВИС И БАТХЕД ГО УБЕДУВАА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА ИМ СТАВИ ВЕТО НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДА СЕРИОЗНО, НЕ СЕ ШЕГУВАМЕ
(ВИДЕО) РАСТУР СИСТЕМ НА БУЈАР ОСМАНИ ВО ДУВЛОТО НА КУРТОНИТЕ, БИВИС И БАТХЕД ГО УБЕДУВАА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА ИМ СТАВИ ВЕТО НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДА СЕРИОЗНО, НЕ СЕ ШЕГУВАМЕ
Шаќири: Секогаш ќе се трудам да ги подобрувам условите на наставнот кадар
Шаќири: Секогаш ќе се трудам да ги подобрувам условите на наставнот кадар
СПЦ потврди дека во Белград в четврток Стефан и Порфириј ќе одржат литургија за помирување
СПЦ потврди дека во Белград в четврток Стефан и Порфириј ќе одржат литургија за помирување
СОНК и МОН се договорија, платите од септември ќе се зголемат за 15 проценти
СОНК и МОН се договорија, платите од септември ќе се зголемат за 15 проценти
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира

ГОЛЕМ Е РУСКИОТ НАРОД – Руски новинари даваат откази поради медиумската пропаганда на Кремљ

Марина Овсјаникова им ги објаснува на новинарите причините за нејзиниот протест на ТВ во живо Фото: Исечок од видео
Не беше потребно да се мислам дали ова што се случува во Украина е мировна операција. Ова е војна. Сакам руските граѓани да ме чујат – сакам да научат како изгледа пропагандата, изјави руската новинарка Жана Агалакова, пишува „Вистиномер“.

Текстот подолу го пренесуваме во целост:

Сè повеќе има руски новинари кои даваат откази од работните места, поради промовирање лажни наративи во врска со Украина од страна на нивните медиумски куќи.

Последен беше случајот со поранешната дописничка од Париз за Европа на руската државна телевизија Канал Еден, Жана Агалакова, која гласно проговори за руската пропаганда.

Воопшто не се мислев дали да продолжам да работам. Исто така, не беше потребно да се мислам дали ова што се случува во Украина е мировна операција. Ова е војна. Сакам руските граѓани да ме чујат – сакам да научат како изгледа пропагандата и да се научат да се информираат од други извори на информации. Не сакам луѓето повеќе да бидат зомби, рече таа.

Сепак, таа изрази стравување дека ќе биде обвинета од Русија дека е „високо платен шпион“. Агалакова (56), која претходно ги водеше вестите, изјавила дека верува дека на руските медиуми им било наредено од Кремљ да емитуваат лаги и пропаганда со години, оставајќи им малку простор на независните медиуми.

Во вторникот, руските власти објавија дека познатиот новинар, Александар Г. Невзоров, е под кривична истрага поради објава за руското бомбардирање на Мариупол на неговиот профил на Инстаграм.

Пред неколку дена, пак, Марина Овсјаникова, уредник на државната телевизија Канал 1, објави антивоен знак на кој пишува „Стоп за војната!“ и го прекина преносот на ноќните вести, во живо, велејќи: „Те лажат овде“!

Лилија Гилдеева, водител на државниот канал НТВ, исто така, поднесе оставка. Таа работеше за медиумот од 2006 година. Со неа си замина и Вадим Глускер, новинар кој во НТВ работеше речиси 30 години.

Откако претседателот Владимир Путин ја донесе одлуката за инвазија врз Украина, Дмитри Ликин исто така даде отказ како долгогодишен уметнички директор на Канал 1, руската државна телевизиска мрежа, која е главен играч во распространетиот пропаганден апарат на Кремљ. Тој изјави дека „не е политичар“, и дека инвазијата ќе значи дека тој треба да биде дел од операција со агенда за „уништување животи“.

Во меѓувреме, руските пратеници одобрија нов ригорозен закон. „Њујорк Тајмс“ ова го коментираше како:

Последен обид да се сее страв меѓу критичарите на војната пред спроведувањето на тој закон со кој ќе следува дури 15 години затвор за било какво отстапување од официјалниот наратив за она што Кремљ го нарекува „специјална воена операција“ во Украина.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime biz DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

SK8 the Infinity Episode 5

4Anime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 148

4Anime Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 211

My Hero Academia Season 5 Episode 20

tải go88