Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!

Градоначалникот на Мариупол: Се водат борби во центарот на градот, цивлите не можат да го напуштат градот, непријателот е посилен од нас за жал, но не се предаваме

Градоначалникот на Мариупол, Вадим Бојченко изјави денеска за Би Би Си дека во центарот на градот се водат улични борби, што, според него, ги попречува напорите за извлекување на неколку стотици луѓе кои се блокирани во подрумот на театарот, за што украинските власти тврдат дека Русија го бомбардирала во средата.

Тој за британската медиумска куќа истакна дека специјални тимови можат да ги расчистат урнатините и да ги заштитат луѓето само ако прекинат борбите.

– Има тенкови, гранатирања, се пука од разни видови оружје. Нашите сили прават се што можат за да ја задржат својата позиција во градот, но непријателските сили се побројни од нашите, за жал, рече Бојченко.

Тој не можеше да процени колку луѓе успеале да побегнат од таа област во претходните 24 часа.

– Украинските власти не забележале дека има значително поместување на границите на одвојување меѓу украинските и руските сили, изјави денеска советникот на украинскиот претседател Олексеј Арестович.

Во онлајн обраќањето тој нагласи дека се водат борби во Мариупол, Николаев, Керсон и Изум, каде руската армија е во офанзива.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Komi Can’t Communicate

JUJUTSU KAISEN Episode 17

Horimiya (Dub)

AniWatch Bleach (Dub)

AniWatch Attack on Titan Season 2 Episode 4